Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávání nových krajů a fotografování.
Před každou další cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

"Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
David Livingstone


Vítejte na mém blogu ...

středa 10. února 2010

Sedmá cesta do Itálie

Rozhodli jsme se, že letošní dovolenou budeme opět trávit v Kalábrii.
Když jsme před pár lety projížděli albánskými vesnicemi v pohoří Polino a cestovali po vykopávkách z období Magna Grecia, osvěžili jsme se také v Jónském moři. Pamatuji se, že to moře bylo krásně čisté.
Takže z nabídek různých cestovních kanceláří jsme zvolili rezidenci Faro Punta Stilo v Gurdavalle
Marina, která leží za pobřeží Jónského moře. Tuto destinaci nabízí více cestovních kanceláří, naše oblíbené Polycastum Viaggi jí však v nabídce nemělo. Takže si dovolenou zajišt'ujeme u CK Azzurro Brno.
U této rezidence byla zajímavá i cena za ubytování. Sice na druhou stranu, to co ušetříme za ubytování, zase utratíme za pohonné hmoty a dálniční poplatky, ale v těchto místech Itálie jsme ještě nebyli.
Na naší cestu se vydáváme v pátek 12. června 2009 po již tradiční trase Plzeň, Rozvadov, Regensburg, Mnichov a odtud po již vyzkoušené cestě na Garmisch-Partenkirchen, Seefeld, Innsbruck a přes Brenner po A22.Na letošní cestu jsme navíc vybaveni GPS. Ale jako staromilci máme opět trasu staženou z internetu, takže můžeme porovnávat eventuelní rozdíly.
Protože v centrální části Itálie je v okolí dálnice A1 méně kempů a kolem velkých měst hrozí kolony, volíme trasu po jaderském pobřeží. Tady už máme vyzkoušeno, že je tu mnoho kempů a není problém se tu na jednu noc ubytovat. (mnoho informací o ubytování v kempech lze získat na: www.camping-italy.net a nebo na www.e-camping.net/cz/ - tyto stránky jsou v češtině).
Z A22 jedeme tradičně po A1 a kupodivu před Bolognou stojíme jen asi 10 minut. Projíždíme kolem Bologni tentokrát celkem v pohodě. Problém nastává až na A14, kdy od sjezdu San Lazaro dálnice každou chvíli stojí a to pokračuje až ke sjezdu na Cesenu. Potom už se dálnice rozjíždí. Kde byl problém nikdo neví. Potom už pokračujeme plynule a jsme rozhodnuti jet, "dokud nás to bude bavit".
Sjíždíme z dálnice v Senigallii, z internetu máme seznam kempů v celé této oblasti. Přijíždíme ke Green Campingu a jdeme se zeptat na ubytování. I když v tomto kempu jsou převážně karavany, ukazuje nám pan majitel místo, na kterém si stavíme stan. Ukládáme se k noclehu s vědomím, že máme před sebou ještě pěkný kus cesty.

Sobota 13. června 2009 - po snídani balíme stan a jdeme uhradit pobyt.Odjíždíme ze Senigallie, jedeme podél pobřeží po SS16 a na dálnici se vracíme zpět na nájezdu Ancona Sud. A odtud pokračujeme po A14 s občasnými zastávkami na odpočinek a osvěžení až na její konec před Tarantem.
Sjíždíme a pokračujeme po SS7 směr na Palagiano, pod nímž najíždíme na přivaděč k SS106. Vjíždíme na SS106 směrem vpravo a pokračujeme po ní na jih kolem Tarantského zálivu.

Jedeme stále až do Sibari, odkud pokračujeme po SS534 a dále po SS283 na Spezzano Albanese. Odbočujeme vlevo a jedeme po SS19 do městečka Tarsia a odtud po zvláštně značené SPexSS19 k dálnici A3. Na tu najíždíme na nájezdu Tarsia.
Po A3 pokračujeme až ke sjezdu Sant'Eufemia u Lamezia Terme, odtud jedeme po SS280. Je to silnice dálničního typu, která vede do hlavního města Kalábrie Catanzaro. V tunelu před Catanzarem je opravdu hodně ošklivá bouračka motorkáře. Kousek za tunelem odbočujeme na SP48 a jedeme po Viale Europa k pobřeží Jónského moře do Catanzaro Lido.
Tady se vracíme vlastně zpět na SS106, kterou jsme v Sibari opustili. Silnice SS106 (E 90) vede z Taranta do Reggio Calabria podél pobřeží, a tím, že jsme z ní sjeli u Sibari a jeli kus po dálnici, jsme ušetřili mnoho kilometrů.
V Catanzaro Lido odbočujeme vpravo na SS106 a kocháme se pohledem na Jónské moře. Do cíle v Guardavalle Marina přijíždíme v půl sedmé večer.
Dnešní cesta by se mohla jmenovat - kolem tří moří. Ráno jsme jeli kolem Jaderského moře, potom krátce kolem Jónského, z dálnice A3 jsme se dívali na moře Tyrhénské a ted' jsme v cíli u Jónského moře. Jsme docela překvapeni najetými kilometry, protože trasa centrální Itálií, která nám byla doporučena v propozicích k cestě a trasa, kterou jsme si zvolili sami, byla delší jen o 23 km.

Žádné komentáře:

Okomentovat

MOC DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE ❤❤❤