Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávání nových krajů a fotografování.
Před každou další cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

"Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
David Livingstone


Vítejte na mém blogu ...

sobota 3. března 2012

Zrcadlení


Většina z nás si při vyslovení slova zrcadlo představí větší, či menší kus skla, ve kterém se může prohlížet a kde vidí svůj obraz. Je to věrný obraz? Či zkreslený?
Dovolte tedy, abych se vám představila.
Ano, jsem to já, ta osoba ve světlé bundě. I takový obraz nám může poskytnout zrcadlo. Fotografie není příliš dokonalá, je pořízena mobilem mého manžela.

Zrcadlo však není jen sklo, zrcadlit může jakýkoliv hladký povrch, od kterého se odrážejí paprsky světla.
Jako zrcadla se používaly vyleštěné plochy kovových předmětů a až později se začalo pro výrobu zrcadel využívat sklo.
Báječným zrcadlem je voda.
Vodní plocha je začátek. Je to první zrcadlo.

Prošla jsem svůj fotoarchiv a nabízím Vám zrcadlení na vodní hladině, které mám moc ráda.Mnozí architekti využívali vodní plochu k odrazu, či zrcadlení stavby a tím podtrhli její krásu, jako je tomu například u Červené Lhoty.

Duchcovský zámek se také nádherně zrcadlí.

Slunce, které zapadá se naposledy ještě zrcadlí na vodní ploše.

Dlouhou dobu jsme doma měli zrcadlo, které nás zobrazovalo jen jako bustu. Stačilo, ale já toužila po velkém zrcadle. Při předělávání bytu mi můj manžel přání splnil a zakomponoval do dřevěného obložení velké zrcadlo. A jak to dopadlo? Když jsem se konečně viděla celá, vyhodila jsem ze svého šatníku mnoho věcí, které jsem před tím běžně nosila a které při pohledu do výkladních skříní, které zobrazovaly mou postavu, nevypadaly tak hrozně. To moje, tolik vytoužené zrcadlo, mi konečně ukázalo, že jsem občas chodila, jako strašák do zelí.

U skleněného zrcadla jsem začala a také u něj končím. Naše vnučky se moc rády zrcadlí.

30 komentářů:

 1. Jako děti zrcadla milujeme, ale čím jsme starší tím jsou, kdo ví proč,protivnější.

  OdpovědětVymazat
 2. Proto jsou zrcadloffky nejlepší foťáky.

  OdpovědětVymazat
 3. Taky máme velké zrcadlo, kde se vidím celá, ale poslední roky mám mnohem radši pohled na zcadlení v přírodě.

  OdpovědětVymazat
 4. Velke zrcadlo v koupelne?Taky jsem se nachytala (ale nastesti ho nemam doma!)To zrcadleni v prirode je nadherne a vnucky-ciperky se muzou zrcadlit o stosest!

  OdpovědětVymazat
 5. Na té první fotce jste v bludišti na Petříně , že . My tam byli s dětma loni a byla to sranda, jak se Růženka rozčilovala , že takhle docela určitě nevypadá . Jinak se zrdcedlí a nakrucuje před zrdcadlem moc ráda , stejně jako tvoje vnučky . Já sama si vždycky ráno , když vstanu a podívám do zrdcadla , řeknu , neznám tě , ale umyju tě . Jinak zrdcadlo , ani objektiv foťáku moc ráda nemám .

  OdpovědětVymazat
 6. Zrcadlení na vodní hladině je nejkrásnější. Rozhodně lepší, než když se zrcadlím já !

  OdpovědětVymazat
 7. Vodní zrcadlo je pro mně asi nejpřijatelnější. Taky jsem chtěla velké zrcadlo a dopadlo to tak nějak, jako u tebe .

  OdpovědětVymazat
 8. To jsou moc krásné fotografie. Hlavně to zrcadlení na vodní hladině je něco moc pěkného. Z dětí jsem také unešená, je vidět, že se na sebe rádi smějí :)

  OdpovědětVymazat
 9. Já osobně také miluji vodní zrcadlení. To je takový krásný zázrak! A to skleněné a ještě k tomu velké zrcadlo, to nemusím. Opravdu. Už se raději na sebe nekoukám. Je to hrůza! Ale co nadělám, když mne občas taky někdo vyfotí, já jim to dělám také! Krásné fotky!

  OdpovědětVymazat
 10. Tak nějak jsem si tě představovala!

  OdpovědětVymazat
 11. Také mám radši zrcadlení ve vodě. Letos jsme předělávali koupelnu a já jsem nechala udělat velké zrcadlo. Když se v něm vidím, mám depku.

  OdpovědětVymazat
 12. Zrcadlení, je obraz momentální situace, nikdy hladina není tak tichá a klidná, aby byl obraz naprosto jasný, stejné je to i s pohledem na to, co zrcadlo odráží, vždy záleží na tom z jakého úhlu se díváme, tak to přesně vidíme, tvůj pohled je jasný a pěkný, obrázky přesně odrážejí tvůj úhel pohledu a na vnučky je krása a radost se podívat.

  OdpovědětVymazat
 13. Jé Červená Lhotka, to je krásná fotka.

  OdpovědětVymazat
 14. Já už se od jisté doby moc nezrcadlím. Když už, tak pokud je aspoň trochu šero, aby nebyly vidět detaily. Fotografie jsou  moc pěkné, nejvíc mě oslovila ta s Duchcovským zámkem.

  OdpovědětVymazat
 15. Krásné povídání o zrcadlení. Já se zrcadlím taky ráda a rovnou po ránu, chválím se, no nesměj se opravdu se chválím: "NO A CO" . Je fakt , že jednou mě přishl můj muž a jo tak čučel, že mu došla řeč. Od té doby mám dojem, že mě on chválí častěji

  OdpovědětVymazat
 16. Ali, zapomněla jsem ti pochválit fotky. Jsou moc pěkné, odrazy ve vodní hladině vypadají opravdu krásně. Líbí se mi všechny, každý má něco do sebe.

  OdpovědětVymazat
 17. Ještě jednou ahoj , když se podíváš ke mně , máš tam malou pozornost.

  OdpovědětVymazat
 18. Kedysi som pocula ze do obchodov sa kupuju specialne zrkadla co skrasluju.. neverila som najskor ale je to pravda, preto treba vzdy brat na nakup aj radcu Odraz vo vode je jedna z putavych veci co nam priroda ponuka. Je to nadhera

  OdpovědětVymazat
 19. Mě zrcadla nevadí. Zvykla jsem si v tajči, které máme v tělocvičně s jednou celou zrcadlovou stěnou. A ta zrcadla jsou křivá! Zřejmě, aby sportovcům předvedla nelichotivé obrázky a tím je donutila ještě víc cvičit.

  OdpovědětVymazat
 20. Na zrcadla jsem psala ve středu písemečku .

  OdpovědětVymazat
 21. Omlouvám se všem, že reaguji na Vaše komentáře se zpozděním.

  OdpovědětVymazat
 22. Pěkné povídání o zrcadlech!

  OdpovědětVymazat
 23. Jé, to je nákupní pasáž u Anděla, taky jsem se tam v odrazu fotil.

  OdpovědětVymazat
 24. Teď vidím Petřín. V bludišti jsem dlouho nebyl.

  OdpovědětVymazat
 25. Zrcadlení na vodní hladině miluji a děti v zrcadle taky.Jako malé jsem fotila holky, ale Jenda moc nechce.

  OdpovědětVymazat
 26. [23]: Tak se chci pochlubit, že dopadla výborně - plný počet bodíků Není nad sluníčko nad potokem/jezerem/rybníkem či mořem...

  OdpovědětVymazat

MOC DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE ❤❤❤