Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávání nových krajů a fotografování.
Před každou další cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

"Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
David Livingstone


Vítejte na mém blogu ...

pátek 20. ledna 2012

A je po ptákách...

Spisovnou češtinou by mělo být napsáno "po ptácích", ale ...

Seděla jsem v práci a zvedla oči, abych se podívala ven, jak taje sníh, který před chvilkou zasypal Prahu. Na jednom z domu mě zaujalo něco, co tam obvykle nebývá. Vytáhla jsem z kabelky brýle a šla se podívat blíž.
"Vidíš to co já?" zeptala jsem se kolegyně.
Zvedla oči a podívala se stejným směrem: "Asi se chystají k odletu do teplých krajin."
Začaly jsme se smát, tolik ptáků pohromadě.
Od kolegy jsem si půjčila služební kompaktík a vyšla na dvůr.

Služební fot'áček nemá skoro žádný zoom, moc se mi "objekty mého zájmu" nepodařilo přiblížit. Vrátila jsem se ke svému stolu, zvedla oči a zkonstatovala:

"A je po ptákách."

27 komentářů:

 1. Ájo, jakej sníh zasypal Prahu? Tady v Krči nepadla ani vločka. Ještě jsem letos nevyndal zimní boty.

  OdpovědětVymazat
 2.      Nojo, kde jsooo?!     

  OdpovědětVymazat
 3. [1]: Holešovice hlásí, že tady byla během dopoledne chumelenice jako hrom.

  OdpovědětVymazat
 4. [2]: Ted' jsem se zase zahleděla na ten dům se žlutým znakem a jsou tam zase. Takže, teplé krajiny se nekonají. Kdybych tu měla svůj fot'ák...

  OdpovědětVymazat
 5. [3]: Jablonec hlásí, že tu je chumelenice jako hrom už od minulého pátku a když už si jeden myslí, že se konečně přestane sypat, začne znova a ještě víc. Já chci s ptáky do teplých krajin! Proč jsem se narodila sakra taky s postižením a neumím lítat?

  OdpovědětVymazat
 6. Při tomto způsobu zimy těžko říct, zda jde ještě o odlet nebo už přílet.   

  OdpovědětVymazat
 7. Havířov hlásí v poledne plnou budku ptáků s červenou hlavičkou a žlutými boky tož to su znalec ptáků což? Nefotila jsem je by se mě lekli jó vypadám i pro ptáky děsně . Jinak kluzko pak čvactačka a do toho déšť a sníh a taky sluníčko , sníh je SEMTAM A TAM SEM víkend ať je POHO!

  OdpovědětVymazat
 8. Hele tady nám teprve přelítávaj divoký husy, jestli na sever či kam, to neříkaj, ale hejna jsou to docela početná. Jinak teď když to píšu je 16:24 a venku chumelí jak blázen.A když před půl hoďkou volal muž z chaty že dojel tak tam svítilo sluníčko. A včera? Jela jsem s Kovbojem na kafe na ranč vzdálený tak max. 12 km, ze Třebový z náměstí jsme vyjížděli za deště, o nějaké čtyři kilometry ještě stále ve Třebové padala tu a tam vločka o další dva kilometry už byla mlha jak mlíko, po dalších třech kilometrech sněžilo, na místě určení nic, a jelikož měli zavřeno nastoupili jsme cestu zpět. Po dvou kilácích jemné sněžení, po dalších dvou už sněžilo víc, po čtyřech chumelenice že to stěrače skoro nebraly, pak dva další jemné sněžení, jeden sníh s deštěm a ve Třebové jsme zas vystupovali za deště. Takže okruh cca těch dvanáct kiláků a vystřídali jsme všechny možné formy padající vody .A jestli bude padaz tak jak pořád padá tak zítra bude parádní foceníčko

  OdpovědětVymazat
 9. Správně to napsala Anička, že na ptáky jsme krátký! Zajímavý úkaz!

  OdpovědětVymazat
 10. Taky občas sleduju ptactvo, na protějším domě často sedává skupina holubů. Nedávno tam bylo lešení a pohyb dělníků, tak museli přesídlit. Ale fasáda je opravena a holubi tam mohou znovu rokují

  OdpovědětVymazat
 11. Před dvěma dny k sousedům, na jabloně plné nesklizených jablek, slétlo velikánské hejno ptáků/ asi kvíčal/. Za chvilku všechna jablka zmizela.

  OdpovědětVymazat
 12. Pěkně posedaní. Třeba zrovna sněmovali a pak se rozhodli, že ještě takticky počkají...

  OdpovědětVymazat
 13. U nás bývají nejčastěji hrdličky. Naše kočičí duo se může ,,ublafkat", když je vidí za oknem lítat.

  OdpovědětVymazat
 14. Vystihla jsi to přesně, Ali, než jsme vůbec stačili zaregistrovat, že nějaký sníh napadl, už je zase fuč! No, a ty jsi měla "po ptákách" dvojnásobně!   

  OdpovědětVymazat
 15. Kouzelně zaperlila Annapos, to nemá chybu!

  OdpovědětVymazat
 16. Tedy mě ptáci letos pěkně štvou, já jim podstrojuju do krmítka vlašské ořechy a oni mi na ně doslova s.....u! Asi mají žížaly potvory. , když teplo.

  OdpovědětVymazat
 17. Že by hejno holubů odlétalo do teplých krajin? U nás se také houfují hejna holubů a potvory nechtějí odletět do teplých krajin.

  OdpovědětVymazat
 18. Dnes jsem je pozoroval na Václáváku, ale seděly po střechách jen na pravé straně směrem od Václava, což mi připadlo taky divné.

  OdpovědětVymazat
 19. Ali, ahoj. Zkouším Skypa, ale není čas. "Až zítra...! Dnes jsem si dopřála pozici medvěda, bájo. Zdravím a přijdu na nákuk. Až zítra...   

  OdpovědětVymazat
 20. Hi,tak tohle jsem potřebovala, moc pěkné to se ti Alenko povedlo. Pták ne pták, ale vyfotit si je stihla.

  OdpovědětVymazat
 21. No vidíš, aspoň se tu člověk zasměje

  OdpovědětVymazat
 22. S tebou se asi lidi v práci nenudí, co? To byla "pecka hláška"!

  OdpovědětVymazat

MOC DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE ❤❤❤